Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do udziału w prelekcji poświęconej adopcji zwierząt oraz ich roli w życiu człowieka.

“Zwierzak dla seniora, senior dla zwierzaka” to spotkanie dla osób, które są zainteresowane różnymi formami pomocy dla zwierząt, a także myślały o tym, by zaopiekować się psem lub kotem i podarować mu tymczasowy dom.

Spotkanie będzie miało formę pogadanki oraz prelekcji na temat roli zwierząt w życiu człowieka oraz roli człowieka, jaką spełnia, pomagając mu i przyjmując do swojego domu. Wolontariusze zajmujący się na co dzień opieką zwierząt w schronisku opowiedzą, jak wygląda ich praca i co trzeba zrobić, by adoptować zwierzaka.

Seniorzy dowiedzą się również, czym są i jak funkcjonują domy tymczasowe dla zwierząt oraz w jaki sposób można wspomóc działanie wolontariuszy. Bardzo ważne jest, by dopasować zwierzę do charakteru i sposobu życia opiekuna – czego również będzie można dowiedzieć się podczas spotkania.

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca (czwartek) w godzinach 11.00-13.00 w siedzibie WCS, pl. Dominikański 6, sala 27 na parterze.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: osobiście we Wrocławskim Centrum Seniora, tel. 71 772 49 40 (czynny w godz. 9.00-15.00) lub e-mail: elzbieta.iwanska@wcrs.wroclaw.pl.