Wrocławskie Centrum Seniora oraz Fundacja Integracji Pokoleń zachęcają wrocławskich seniorów do udziału w wykładzie poświęconym temu, dlaczego pszczoły giną i jak można im pomóc.

Wrocławskie Centrum Seniora i Fundacja Integracji Pokoleń, w ramach akcji  “Ratuj Pszczoły i Sanatorium dla Pszczół”, zachęcają seniorów do udziału w wykładzie poświęconym pszczołom i ich roli dla człowieka oraz środowiska.

Pszczelarze z Fundacji Integracji Pokoleń – Marcin Musiałczyk i Konrad Lewacki – opowiedzą seniorom o tym, dlaczego pszczoły masowo giną, jak wielką rolę odgrywają dla środowiska oraz w jaki sposób można na co dzień pomagać tym pożytecznym owadom.

Podczas spotkania seniorzy obejrzą wystawę “Sekrety Owadów Zapylających”, wezmą udział w krótkim wykładzie oraz dyskusji dotyczącej tego, co można zrobić, żeby pomóc zapylaczom. Poza tym na seniorów czeka wiele różnych ciekawostek i niespodzianek.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 listopada 2015 roku o godzinie 14:00, w sali 210 Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:
osobiście: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 (pok. 20)
tel.: (71) 772 49 38, czynny w godz. 09.00-15.00
e-mail: agnieszka.kokoszkiewicz@wcrs.wroclaw.pl