Wrocławski Klub Formaty serdecznie zachęca seniorów do udziału w akcji “60+ Kultura”, czyli w weekendzie z kulturą dla seniora. Najbliższe spotkanie już w pierwszy weekend jesieni.

Akcja „60+ Kultura” wrocławskiego Klubu Formaty odbywa się pod hasłem “Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”. To cykl bezpłatnych wydarzeń skierowanych do seniorów, skupiający się wokół sztuki oraz profilaktyki zdrowia. W programie znajdzie się pokaz tańców etnicznych, warsztaty rękodzieła oraz ćwiczenia zdrowotne.

Akcja “60+ Kultura” odbędzie się 27 września 2015 roku (niedziela) między godziną 15.00 a 20.00 we Wrocławskim Klubie Formaty, ul. Towarowa 32 we Wrocławiu.

Program wydarzenia:

15:00 – 16:00 Tańce w kręgu / tańce etniczne

Tańce integracyjne z różnych zakątków świata (m. in. z Anglii, Boliwii, Izraela, Afryki). Układy kroków proponowanych tańców są bardzo proste, nie potrzebne są specjalne umiejętności. Celem tańców w kręgu jest integracja, zjednoczenie oraz odrobina spontaniczności. Różnorodność proponowanych tańców i ich melodii umożliwia doświadczanie energii własnego ciała oraz energii innych osób. Prowadząca: Agnieszka Szczepańczyk – Bouazza.

16:00 – 16:15 Przerwa

16:15 – 18:15 Warsztaty rękodzieła – decoupage. To technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub z serwetki papierowej. Prowadząca: Katarzyna Konarska.

18:15 – 18:30 Przerwa

18:30 – 20:00 Qigong – ćwiczenia zdrowotne. Zajęcia wychodzą naprzeciw osobom żyjącym w znacznym tempie i narażonym na codzienne dawki stresu. Łagodne ruchy ćwiczeń rozluźniają całe ciało. Wprowadzają harmonię miedzy ciałem a umysłem. Zajęcia qigong kierowane są do osób, które myślą o profilaktyce i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia bez względu na wiek, płeć i wyznanie. Prowadzący: Marcin Mękarski.

Liczba miejsc na weekend z kulturą jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy: e-mail wkf@wkformaty, tel. 71 789 33 20 lub osobiście w Klubie Formaty.

Odbiór bezpłatnej wejściówki możliwy jest do 24 września (czwartek) w siedzibie WK Formaty.

 

kultura 60 plus - plakat