We wtorek, 10 grudnia, we Wrocławskim Centrum Seniora odbyły się świąteczne warsztaty rękodzieła. Wspólnie z seniorkami uczestniczyły w nich dzieci z miejscowej grupy teatralnej.

Warsztaty poświęcone były przygotowywaniu stroików. Seniorki wcieliły się w role mentorek edukacji artystycznej dzieci. Praca przebiegała w bardzo pozytywnej atmosferze. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój, wokół panował twórczy harmider. Wszyscy przygotowywali nowe dzieła z dużym zaangażowaniem.

Seniorki z WCS zaprezentowały również dzieciom swoje prace pochodzące z innych zajęć, wśród nich bombki czy koronkowe ozdoby.

Zajęcia odbywały się w ramach Akademii Rozwoju Seniora. Ich założeniem jest edukacja społeczna przez realizację działań z różnych dyscyplin, prowadzących do samorealizacji i dzielenia się wiedzą z innymi. Ich efekt, edukacja międzypokoleniowa, jest znakomity.

Dzieci, które uczestniczyły w warsztatach, są członkami Grupy Teatralnej z Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Białowieskiej 74A we Wrocławiu.