Arkady Wrocławskie, przy wsparciu Wrocławskiego Centrum Seniora, serdecznie zachęcają seniorów do udziału w Tygodniu Seniora, w ramach którego odbędzie się wiele ciekawych, bezpłatnych wydarzeń.

Arkady Wrocławskie serdecznie zapraszają seniorów do wzięcia udziału w specjalnym wydarzeniu skierowanym do najstarszych mieszkańców miasta – Tygodniu Seniora. Na wszystkie osoby powyżej 50. roku życia czekać będą promocje, rabaty, konsultacje medyczne i atrakcje artystyczne.

Tydzień Seniora odbędzie się w dniach 18-23 stycznia 2016 roku w Arkadach Wrocławskich, ul. Powstańców Śląskich 2-4.

Pierwszy dzień Tygodnia Seniora poświęcony zostanie zdrowiu. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, a także wykonać podstawowe badania profilaktyczne przy wybranych stoiskach. O godzinie 17.00 dla zainteresowanych żywieniem dzieci odbędzie się prelekcja “Zdrowe przekąski dla wnucząt”.

Drugiego dnia, 19 stycznia, seniorzy wezmą udział w Dniu Gier – międzypokoleniowym turnieju gier planszowych (który rozpocznie się o godzinie 10.00) oraz w turnieju brydża sportowego (od godziny 14.00).

Środa stanie się w Arkadach Wrocławskich Dniem Sportu i Rekreacji. Swoje oferty zaprezentują seniorom biura podróży, kluby sportowe oraz kluby taneczne. Uczestnicy będą mogli wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach gimnastycznych, a także wysłuchać prelekcji na temat pamięci oraz wpływu żywienia na pracę mózgu.

Czwartek 21 stycznia będzie Dniem Kultury i Sztuki. Seniorzy zapoznają się z twórczością chórów senioralnych, obejrzą wystawy malarskie oraz pokazy teatralne. Dla zwolenników warsztatów plastycznych znajdzie się natomiast czas na zajęcia z filcowania.

W piątek 22 stycznia seniorzy zasmakują w proponowanych przez wystawców smakołykach – będzie to bowiem Dzień Kulinarny. Uczestnicy Tygodnia Seniora wezmą udział w pokazach cukierniczych oraz tworzenia sushi. Odbędzie się również prelekcja dotycząca wpływu żywienia na urodę. Seniorzy dowiedzą się też, po jakie przekąski sięgać, by dostarczyć sobie potrzebnych witamin i minerałów.

W sobotę 23 stycznia odbędzie się Wielki Finał Tygodnia Seniora. Nastąpi wręczenie nagród, będące zwieńczeniem wielu konkursów trwających przez cały tydzień, odbędą się prezentacje i przedstawienia dla dziadków i wnuków. O godzinie 13.00 rozpocznie się pokaz mody z muzyką DJ Wiki.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

c4b29c40e8466a9