Przygotuj się do Świąt Bożego Narodzenia – kolęduj, wspominaj obyczaje, posłuchaj innych! W najbliższy wtorek we Wrocławskim Centrum Seniora organizowane jest kolejne otwarte spotkanie z cyklu “Polskie obyczaje i tradycje”.

We wtorek 16 grudnia o godz. 14.00, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, w sali 210 (II piętro), będzie okazja uczestniczyć w kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Polskie obyczaje i tradycje”, które tym razem poświęcone jest obyczajom związanym z nadchodzącymi już wielkimi krokami Świętami Bożego Narodzenia.

O-CAL-eni, aktywna grupa seniorów, zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie, na którym przybliży obyczaje związane z najbardziej wyczekiwanym i magicznym świętem w roku. Seniorzy opowiedzą o podaniach i legendach dotyczących 12 wigilijnych potraw, zachęcą uczestników do wspólnego śpiewu tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz do żywej dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami na temat tradycji kultywowanych we własnych rodzinach i regionach pochodzenia. Spotkanie ma charakter międzypokoleniowy. Organizatorzy zachęcają do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

WSTĘP NA SPOTKANIE JEST BEZPŁATNY, ALE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora, 50-159 Wrocław, pl. Dominikański 6 (pok. 20)
tel. (71) 772 49 38, czynny w godz. 09.00-15.00 agnieszka.kokoszkiewicz@wcrs.wroclaw.pl