Brave Festival organizuje bezpłatne warsztaty dla seniorów w ramach projektu “Twój dziadek też jest griotem”, który nawiązuje do afrykańskiej tradycji snucia opowieści oraz przekazywania wiedzy następnym pokoleniom.

“Twój dziadek też jest griotem” to projekt, który ma na celu pokazanie afrykańskiej kultury oraz tradycji opowiadania historii, a także zwrócenie uwagi na międzypokoleniową wymianę myśli oraz ważną, społeczną rolę seniorów. Podczas trwania projektu zaplanowano spotkania, warsztaty z pisania własnych opowieści oraz pokazy filmowe.

Podczas warsztatów uczestnicy spotkają się ze specjalistami, którzy opowiedzą o kulturze afrykańskich bardów, czyli opowiadaczy historii. Tym samym zwrócą uwagę na to, jak ważną rolę w przekazywaniu wartości odgrywają w naszym społeczeństwie seniorzy. Warsztaty posłużą również przygotowaniu własnych opowieści. Historie te zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas finałowego wystąpienia.

Warsztaty odbędą się w dniach: 9 czerwca, 11 czerwca, 16 czerwca, 18 czerwca i 25 czerwca (wtorki, czwartki), godz. 11.00 – 15.00,  które poprowadzą aktorzy Teatru Pieśń Kozła: Rafał Habel, aktor i  muzyk oraz Julianna Bloodgood, aktorka i wokalistka.

Spotkania „Afryka Zachodnia – między mitem a rzeczywistością” z dr hab. Iwoną Anną NDiaye, profesorem, literaturoznawczynią i tłumaczką oraz z dr Barą Ndiaye – pochodzącym z Senegalu afrykanistą i tłumaczem, odbędą się 20 czerwca oraz 21 czerwca o godz. 17.00.

Pokazy filmowe odbędą się 2 czerwca  i 23 czerwca o godz. 12.00 (bilety na pokazy w cenie 5 zł dostępne w kasach DCF).

Finał projektu zaplanowano na 2 lipca w godz. 11.00 – 15.00. Gościem tego spotkania będzie Jacek Hałas – śpiewak i tancerz, współtwórca licznych formacji folkowych, projektów artystycznych i teatralnych.

Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w EkoCentrum na ul. Św. Wincentego 25A we Wrocławiu.

Na warsztaty obowiązują zapisy, które potrwają do 5 czerwca. Zgłoszenia należy kierować do koordynatorki projektu, Agaty Łoś:

tel. 609 666 823

e-mail: agata@bravefestival.pl