Rekord Guinnessa pobity! Aż 1300 osób przygotowało piękne nakrycia głowy na dzisiejszy Marsz Kapeluszy we Wrocławiu. Na miejscu był fotoreporter Wojciech Nowak, który przygotował specjalnie dla CafeSenior piękną fotorelację z tego wydarzenia.

Wrocławscy seniorzy – a właściwie głównie seniorki – mają się czym pochwalić. Zebrali się na Rynku tłumnie, a ich kapelusze wzbudzały powszechny podziw.

Marsz Kapeluszy 2014

Przybyli panowie przygrywali często na instrumentach, zachęcając do wspólnych śpiewów.

Fotorelacja z Marszu Kapeluszy we Wrocławiu

Na Marszu Kapeluszy z pewnością zdrowie i wiek nie były przeszkodą, żeby świetnie się bawić!

Marsz Kapeluszy 2014

Dotychczas rekord Guinnessa zebranych w jednym miejscu osób w kapeluszach należał do Irlandczyków. Wrocławianie zostawili ich dzisiaj jednak daleko w tyle. Dawny rekord – 445 osób – pobili niemal trzykrotnie!

Marsz Kapeluszy 2014

Przygotowanie strojów w niektórych przypadkach zająć musiało wiele dni!

Kapeluszowy rekord świata

Uczestnicy Marszu Kapeluszy popisali się pomysłowością i świetnym gustem!

Marsz Kapeluszy 2014

Móc to oglądać – i móc uczestniczyć w tym wydarzeniu – to prawdziwa przyjemność!

Marsz Kapeluszy 2014

Marsz Kapeluszy 2014 rozpoczął się po godzinie 10. Seniorzy w towarzystwie orkiestry okrążyli wrocławski rynek i udali się na plac Gołębi.

Orkiestra na Marszu Kapeluszy

Udział w imprezie brali udział głównie mieszkańcy Wrocławia, członkowie lokalnych klubów, uniwersytetów trzeciego wieku i innych organizacji – ale nie zabrakło też przedstawicieli innych miast.

Rekord Guinnessa Wrocław

Marsz Kapeluszy zakończył się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. Do końca września potrwają we Wrocławiu Dni Seniora z licznymi atrakcjami.

Wrocławskie Dni Seniora

Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w kolejnych wydarzeniach w ramach Dni Seniora we Wrocławiu. Niech nie zostają Państwo w domach!

Spojrzenie z okna

fot. Wojciech Nowak