Kolektyw artystyczny “Odkrytki. Kochanym ciotkom” zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej już edycji konkursu fotograficznego, skierowanego do mieszkańców Wrocławia, w tym również seniorów. Tegoroczna edycja zostanie poświęcona wrocławskiej dzielnicy Psie Pole.

“Odkrywki. Kochanym ciotkom” to projekt, który stara się podtrzymać tradycje pocztówkowe i jednocześnie pokazać, że nietypowe widoki również godne są umieszczenia na widokówkach. W tym celu organizatorzy konkursu zwracają się do mieszkańców Wrocławia z konkursem fotograficznym.

W trzeciej edycji projektu kolektyw planuje stworzyć nietypowe pocztówki z Wrocławia, zwracając uwagę na dzielnice nieco oddalone od ścisłego centrum miasta. Jedną z nich jest Psie Pole. W projekcie weźmie udział dwóch znanych artystów wrocławskich: Filip Zawada oraz Krzysztof Orłowski.

By wziąć udział w konkursie, należy wykonać zdjęcie przedstawiające okolice Psiego Pola. Następnie wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, który wraz z pozostałymi informacjami znajduje się na stronie organizatora.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 20 maja 2015 roku do godziny 23.00.
Ogłoszenie wyników odbędzie się 22 maja 2015 roku.

Organizatorzy konkursu wyłonią 8 zwycięskich zdjęć. Finalnie powstaną zestawy 20 unikatowych widokówek, które zebrane zostaną w pudełka, tworząc 100 niezwykłych zestawów pocztówkowych zwieńczających projekt i przedstawiających różne wizje jednej dzielnicy.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres kontakt@odkrytki.pl (w wiadomości e-mail powinna znaleźć się fotografia w formacie JPEG/TIFF, opis zdjęcia zawierający nazwę miejsca bądź ulicy sfotografowanej na Psim Polu oraz skan wypełnionego i podpisanego formularza).

Zgłoszenia razem ze zdjęciem można składać również osobiście na adres: Biuro Festiwalowe Impart 2016, ul. Komuny Paryskiej 39-41, 50-451 Wrocław.

Projekt jest finansowany przez Europejską Stolicę Kultury.