15 grudnia we Wrocławiu odbędą się warsztaty i debata pod nazwą “Starsze Miasta”, które poświęcone będą jakości życia seniorów w miastach. Zapraszamy do udziału!

Magazyn Miasta oraz Wrocławskie Centrum Seniora wraz z partnerami serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty i debatę, które odbędą się w poniedziałek 15 grudnia od 11.00 do 14.00 (warsztaty) i o 17.00 (debata), w siedzibie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, w sali 210, II piętro. Wydarzenia poświęcone są jakości życia seniorów w miastach województwa dolnośląskiego i miastom przyjaznym starzeniu.

Warsztaty “STARSZE MIASTA”

Zaproszenie kierowane jest zarówno do starszych, młodszych mieszkańców, jak i urzędników, radnych, aktywistów, dziennikarzy, studentów, pracowników sektora usług, projektantów i
twórców kultury.

Prowadzenie: Marta Żakowska (Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Magazyn Miasta), Robert Pawliszko (Kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora).

UWAGA! Uczestnicy spotkania otrzymają materiały edukacyjne i poczęstunek.

O czym będzie można porozmawiać?

  • Czy w Twoim mieście żyje Ci się wygodnie i przyjemnie?
  • Czy przestrzenie publiczne, budynki i transport odpowiadają w nim Twoim potrzebom?
  • Czy masz dostęp do szerokiej oferty interesujących Cię wydarzeń kulturalnych i społecznych w okolicy Twojego miejsca zamieszkania?
  • Czy inni mieszkańcy są przyjaźni, pomocni i czujesz się bezpiecznie?
  • Czy sektor usług odpowiada na Twoje potrzeby i możliwości?
  • Czy masz szansę wpływać realnie na polityki miejskie dotyczące kwestii senioralnych?
  • Czy jest Ci w Twoim mieście dobrze?
  • Co mogłoby działać inaczej lub lepiej, żeby żyło Ci się w nim lepiej?

Debata “MIASTA PRZYJAZNE STARZENIU”

Podczas debaty przedstawiony będzie program Starsze Miasta. Przedsięwzięcie to, prowadzone przez Magazyn Miasta i Res Publikę, zorganizowano w związku z pierwszym w Polsce tłumaczeniem publikacji „Miastach Przyjazne Starzeniu: Przewodnik” Globalnej Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia, które zostanie wydane w darmowej wersji w połowie grudnia 2014, dzięki dotacji ASOS 2014 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
W trakcie debaty zostaną również zaprezentowane wypracowane podczas warsztat pomysły zmian, do których warto dążyć w miastach Dolnego Śląska, aby seniorom żyło się w nich lepiej.

WSTĘP NA SPOTKANIA JEST BEZPŁATNY, ALE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora
pl. Dominikański 6 (pok. 20), 50-159 Wrocław
tel. 71 772 49 13, czynny w godz. 09.00-15.00
mail: malgorzata.jamroz@wcrs.wroclaw.pl
osobiście: pok. 20