Wrocławskie Centrum Seniora oraz Fundacja Ekorozwoju zachęcają seniorów do udziału w ciekawych warsztatach z robienia naturalnych kosmetyków.

Warsztaty z robienia naturalnych kosmetyków skierowane są dla seniorów oraz całych rodzin, a także świadomych konsumentów, którzy pragną poznać pochodzenie kosmetyków. Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się temu, jak wygląda produkcja oraz skąd pochodzą składniki wchodzące w skład kremów i balsamów.

Ważne będzie również ustalenie tego, jakie ma to znaczenie dla nas jako kupujących. Ponadto seniorzy dowiedzą się, co oznaczają poszczególne symbole na opakowaniach oraz jaki wpływ na stan zdrowia oraz skóry mają składniki kremów.

Oprócz części wykładowej na uczestników czekać będą zajęcia praktyczne z samodzielnego tworzenia kosmetyków z naturalnych składników, które następnie będzie można zabrać ze sobą i wypróbować w domowym zaciszu.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 września w godzinach 15.00-18.00 w EkoCentrum – Fundacja Ekorozwoju, ul. św. Wincentego 25 A, C we Wrocławiu.

Wstęp na warsztaty jest wolny. Obowiązują jednak zapisy: a.los@eko.org.pl lub pod nr tel. 609 666 823 (Agata Łoś).

Zajęcia odbywają się w ramach projektu “Działalność Klubów Seniora w 2016 roku – zajęcia edukacyjne w EkoCentrum Wrocław”, współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.