21 lutego w Bramie Poznania odbędą się wspólne zajęcia edukacyjne dla dziadków i wnuków w ramach cyklu “Sprzedawcy wspomnień”. Temat spotkania to “Dom pełen wrażeń”. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Cykl spotkań “Sprzedawcy wspomnień” skierowany jest do dziadków i wnuków. Zajęcia mają pobudzać do integracji, dzielenia się wspomnieniami i przemyśśleniami. Pretekstem do osobistych refleksji ma być wspólne poznawanie przeszłości Ostrowa Tumskiego. Podczas zajęć pojawiać się będą ludzie związani z tym miejscem, przedmioty czy wspomnienia wydarzeń. Namacalnym efektem zajęć mają być prace plastyczne nawiązujące do tematów spotkań.

Udział w spotkaniach jest bezpłatne, ale są one przeznaczone dla rodzin, gdzie wnuki mają 7-12 lat. W zajęciach aktywny udział biorą zarówno dzieci, jak i dziadkowie. Spotkania odbywają się w sali warsztatowej Bramy Poznania (na ul. Gdańskiej 2), ale podczas niektórych z nich przewidziano również wejście na ekspozycję.

Warsztaty 21 lutego rozpoczną się o godz. 11:00. Zapisy na nie prowadzone są w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, pod numerem tel.: 61 847 21 11.