Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) zaprasza seniorów do udziału w bezpłatnym, specjalnym pokazie zrekonstruowanego cyfrowo filmu „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda.

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) serdecznie zaprasza seniorów na specjalny pokaz filmu “Krzyżacy” (1960) po rekonstrukcji cyfrowej, w reżyserii Aleksandra Forda. Znany Państwu z pewnością film pełen jest efektownych scen bitewnych, politycznych manewrów i tragicznych historii miłosnych.

Jak zapewniają organizatorzy: Walory produkcyjne i epicki rozmach “Krzyżaków” zostały docenione przez publiczność. W ciągu pierwszych czterech lat film obejrzało ponad 14 milionów widzów; trafił też do dystrybucji w 46 krajach na całym świecie.

Pokaz filmu odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godzinie 13.00 w sali audiowizualnej Ziemia Obiecana, w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Pokaz poprzedzi krótka prelekcja Beaty Zaborek-Sroki.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.