Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza seniorów na kolejne, ostatnie w tym miesiącu spotkanie z cyklu „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”. 

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zachęca seniorów do udziału w ostatnim marcowym spotkaniu muzealnym, skierowanym do najstarszych mieszkańców miasta w ramach cyklu “Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”.

Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie wystawie “Magdalena Więcek. Działanie na oko”.

Wystawa jest kolejną w Zachęcie monograficzną prezentacją twórczości polskiej rzeźbiarki z okresu XX wieku. Sztuka Magdaleny Więcek wpisuje się w twórczość takich artystek jak Alina Szapocznikow, Alina Ślesińska czy Barbara Zbrożyna – ujawniając doniosłość poszukiwań, uniwersalność, a także proces budowania niezależności twórczej kobiet oraz doświadczenia całej generacji tworzącej po socrealizmie.

Na wystawie zaprezentowane zostaną rzeźby oraz projekty przestrzenne, rysunki, szkice, litografie, a także wielkoformatowe fotografie autorstwa Magdaleny Więcek oraz Marka Holzmana. Po wystawie oprowadzą: Barbara Dąbrowska oraz Maria Kosińska.

Spotkanie odbędzie się w piątek 18 marca br. o godzinie 12.15 w Galerii Zachęty, Plac Małachowskiego 3 w Warszawie. Zbiórka w holu głównym.

Wstęp na spotkanie jest wolny, obowiązują jednak zapisy: informacja@zacheta.art.pl lub tel 22 556 96 51 (wt-nd w godz. 12-20)

Fot. Marek Krzyżanek, widok ekspozycji