Muzeum Warszawy zaprasza seniorów na kolejny poniedziałkowy wykład z cyklu “Architekci i relikty miasta / Stara i Nowa Warszawa”. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie ulicom Piwnej oraz Brzozowej.

Muzeum Warszawy zachęca do udziału w kolejnym spotkaniu skupionym wokół warszawskich zabytków. Najbliższy wykład zatytułowany “Ulice Piwna i Brzozowa – sprawy codzienne w rękach kobiet” dotyczy okresu od Władysława Marconiego 1848–1915 do Jana Bogusławskiego 1910–1982.

Spotkanie poświęcony zostanie zabytkom, których na co dzień nie widać lub na które nie zwraca się uwagi – mury starówki czy kamienie węgielne. Treścią cyklu jest przede wszystkim działalność kilku pokoleń architektów.

Wykład poprowadzi Maria Sołtys, z wykształcenia inżynier architekt, z zawodu projektant architektury i planów zagospodarowania przestrzennego, członek Izby Architektów, od 10 lat z inicjatywy SARP popularyzatorka historii warszawskiej urbanistyki i współczesnej architektury.

Wykład odbędzie się 3 sierpnia 2015 roku (poniedziałek) o godzinie 18.30 w Centrum Interpretacji Zabytku, ul. Brzozowa 11/13 w Warszawie.

Wykłady są bezpłatne, ilość miejsc jest jednak ograniczona. Na wykłady rejestrować się można z tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja obowiązywać będzie do godziny 18.30 w dniu wykładu, po czym zostanie anulowana.

Zapisów można dokonać na stronie muzeum.