Muzeum Warszawy zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone Warszawie. Tym razem uczestnicy dowiedzą się nieco o zabudowie miasta z uwzględnieniem terenu getta.

Muzeum Warszawy zaprasza seniorów na kolejny wykład poświęcony architekturze Warszawy. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie technicznym aspektom zniszczenia zabudowy warszawskiej wraz z terenem getta. Spotkanie jest częścią serii wykładów poniedziałkowych, związanych z komunikacją i infrastrukturą techniczną Warszawy oraz technologicznych aspektów zniszczenia miasta.

Poruszany podczas spotkania temat jest niezwykle ciekawy, ponieważ pomijany z warszawskiej historiografii. Podczas wykładu poruszony zostanie problem technicznego radzenia sobie z gruzami po likwidacji getta.

Wykład odbędzie się 17 sierpnia 2015 roku (poniedziałek) o godzinie 18.30 w Centrum Interpretacji Zabytku, ul. Brzozowa 11/13 w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi dr Zbigniew Tucholski, historyk, specjalista w zakresie zabytków techniki, adiunkt w Instytucie Historii Nauki PAN.

UWAGA: Wykłady bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Na wykłady rejestrować się można z tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja obowiązywać będzie do godziny 18.30 w dniu wykładu, po czym zostanie anulowana. Rejestrować można się za pomocą formularza na stronie organizatora.