Muzeum Warszawy zaprasza seniorów do wzięcia udziału w bezpłatnych wykładach poświęconych sztuce oraz architekturze miasta, będących częścią cyklu poniedziałkowych wykładów.

Muzeum Warszawy zachęca do udziału w spotkaniu poświęconym architekturze oraz reliktom miasta, czyli starej i nowej Warszawie. Spotkanie zatytułowane „Rynek Starego Miasta – targowisko czy przybytek Muz” skupiony będzie na historii Starówki, lapidarium oraz pamiątek po starej Warszawie, których na co dzień nie widać i na które nie zwraca się uwagi.

Spotkanie poprowadzi Maria Sołtys – z wykształcenia inżynier architekt, z zawodu projektant architektury i planów zagospodarowania przestrzennego, członek Izby Architektów, od 10 lat z inicjatywy SARP popularyzatorka historii warszawskiej urbanistyki i współczesnej architektury.

Wykład odbędzie się 6 lipca 2015 roku (poniedziałek) o godzinie 18.30 w Centrum Interpretacji Zabytku, ul. Brzozowa 11/13 w Warszawie.

Wykłady są bezpłatne, ilość miejsc jest jednak ograniczona. Na wykłady rejestrować się można z tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja obowiązywać będzie do godziny 18.30 w dniu wykładu, po czym zostanie anulowana.

Zapisów można dokonać na stronie muzeum.