Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zachęca do udziału w bezpłatnych warsztatach międzypokoleniowych, organizowanych w ramach 7. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

7. edycja festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE, nosząca w tym roku tytuł „Spór o odbudowę”, to świetna okazja do tego, aby skonfrontować ze sobą międzypokoleniowe doświadczenia i percepcję przestrzeni miasta. Stąd też pojawił się pomysł na wspólne warsztaty dla seniorów i młodych.

Warszawa zmienia się dynamicznie, dlatego młodzi warszawiacy zapraszają na spotkanie najstarszych mieszkańców stolicy, pamiętających czasy odbudowy miasta. Istotnym elementem warsztatów będzie dyskusja i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi życia w stolicy, jej rozwiązań urbanistycznych i architektury.

Spotkanie przygotowane zostało przez inicjatywę „Warszawiacy Międzypokoleniowo”, stworzoną przez Aleksandrę Kołodziejczyk. Celem przedsięwzięcia jest zbliżenie młodszej i starszej generacji stolicy oraz wymiana doświadczeń w postrzeganiu miasta.

Warsztaty międzypokoleniowe odbędą się w czwartek, 5 listopada o godzinie 18:00 w dawnym budynku IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, ul. Emilii Plater 29 w Warszawie.

Zapisów można dokonywać telefonicznie: (22) 596 40 10, mailowo: zapisy@artmuseum.pl lub poprzez wypełnienie formularz na stronie muzeum.

Fot. Bartosz Stawiarski