Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim zaprasza seniorów na warsztaty zatytułowane „Sztuka ziemi”, skupione wokół instalacji „Materia” autorstwa Teresy Murak.

Warsztaty „Sztuka ziemi”, organizowane przez Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim, skierowane są dla seniorów w ramach akcji „Środy dla seniorów”, które mają na celu aktywizację osób starszych.

Spotkanie odbędzie się w ramach instalacji Teresy Murak, jednej z najważniejszych polskich artystek i przedstawicielek sztuki ziemi oraz sztuki feministycznej. Instalacja „Materia” odnosi się do procesu wydobywania ziemi z dna Wisły, w związku z budową drugiej linii metra. Towarzyszące wystawie warsztaty dla seniorów skupiać się będą na poznaniu historii oraz charakteru sztuki ziemi. Uczestnicy będą mieli również okazję do własnoręcznego wykonania prac, inspirowanych tą dziedziną sztuki.

Warsztaty odbędą się w środę, 10 grudnia 2014 roku, o godzinie 12.00. Spotkanie rozpocznie się w holu głównym Centrum Sztuki Współczesnej i poprowadzone zostanie przez Urszulę Sawicką.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.