Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza seniorów na kolejne spotkanie z cyklu „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie wystawie “Piramida i inne historie”.

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza seniorów do udziału w kolejny spotkaniu cyklu. Tym razem seniorzy będą mogli obejrzeć wystawę łotewskiej artystki Ievy Epnere zatytułowaną “Piramida i inne historie”.

Punktem wspólnym wystawy Ievy Epnere wydaje się wskazanie na duchowy wymiar sztuki. Artystka swobodnie bawi się filmem oraz fotografią. Projekt zrealizowany został z użyciem różnych środków. Ekspozycję tworzą filmy oraz różnej skali fotografie – oprawione w ramy, a także umieszczane bezpośrednio na ścianie lub wydrukowane na tkaninie i rozrzucone na podłodze (jak pogniecione szmatki czy kryształy lodu).

Po wystawie oprowadzi Magda Kardasz.

Spotkanie wokół wystawy “Piramida i inne historie” odbędzie się 12 stycznia 2016 roku (wtorek) o godzinie 12.30 w Miejscu Projektów Zachęty (ul. Gałczyńskiego 3) w Warszawie.

Wstęp na spotkanie jest wolny, obowiązują zapisyinformacja@zacheta.art.pl lub tel 22 556 96 51 (wt-nd w godz. 12-20)

Cykl „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy” Narodowej Galerii Sztuki Zachęta przygotowany jest specjalnie z myślą o osobach w wieku emerytalnym. Ma na celu przełamanie stereotypowego myślenia o sztuce współczesnej jako niezrozumiałej i trudnej w odbiorze. Seniorzy mają okazję do wzięcia udziału w dyskusji oraz do podzielenia się własnym zdaniem na temat sztuki współczesnej.

Fot.: Ieva Epnere, z serii „Ziemia niczyja, ziemia wszystkich ludzi”