Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza seniorów na kolejne spotkanie z cyklu „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie wystawie „Karolina Grzywnowicz. Chwasty”.

Cykl „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy” Narodowej Galerii Sztuki Zachęta przygotowany jest specjalnie z myślą o osobach w wieku emerytalnym. Ma na celu przełamanie stereotypowego myślenia o sztuce współczesnej jako niezrozumiałej i trudnej w odbiorze. Seniorzy mają okazję do wzięcia udziału w dyskusji oraz do podzielenia się własnym zdaniem na temat sztuki współczesnej.

Najbliższe spotkanie w ramach poświęcone zostanie wystawie “Karolina Grzywnowicz. Chwasty”. To projekt o roślinach będących zapisem historii społecznej i politycznej. Artystka prezentuje instalację z roślin – łąkę przeniesioną z dwóch wysiedlonych miejscowości znajdujących się na terenie Beskidu Niskiego i Bieszczad. Towarzyszy jej mapa terenu objętego akcjami przesiedleńczymi. Zaznaczone na niej zostały nieistniejące już miejscowości. Spotkanie poprowadzi Maria Kosińska.

Karolina Grzywnowicz jest artystką multimedialną, autorką projektów interdyscyplinarnych; absolwentką komparatystyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 30 października 2015 roku o godzinie 12.15 w Miejscu Projektów Zachęty, ul. Gałczyńskiego 3 w Warszawie.

Wstęp na wystawę w ramach spotkań cyklu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 51 (wtorek–niedziela, godz. 12–20)
lub e-mail: informacja@zacheta.art.pl