Narodowa Galeria Sztuki Zachęta w Warszawie zaprasza seniorów na spotkanie z cyklu „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy” przygotowane z myślą o osobach w wieku emerytalnym.

Spotkanie z cyklu „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna dla seniorów” przygotowane zostały z myślą o osobach w wielu emerytalnym, zainteresowanych współczesną sztuką. Spotkania te mają na celu złamanie stereotypu na temat współczesnej twórczości artystycznej, która błędnie uważana jest za skandaliczną i trudną w odbiorze.

Spotkanie będzie towarzyszyło wystawie „PRAWDA PIĘKNO DOBRO. Z kolekcji Zachęty”, w której znalazły się między innymi prace nawiązujące do historii miejsca, a także współczesnej sztuki. Podczas spotkania seniorzy będą mieli możliwość podjęcia dyskusji i wyrażenia własnego zdania na temat sztuki nowoczesnej. Po wystawie oprowadzi Alicja Korpysz.

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia (wtorek) o godzinie 12.15, w Kamienicy Hrabiego Raczyńskiego (plac Małachowskiego 2) w Warszawie. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 22 556 96 51 (wtorek–niedziela, godz. 12–20) lub e-mail: informacja@zacheta.art.pl.