Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zaprasza wolontariuszy oraz członków organizacji NGO do wzięcia udziału w szkoleniu “Organizacja czasu wolnego dla seniorów”.

Szkolenie przeznaczone jest dla wolontariuszy i pracowników NGO oraz grup nieformalnych. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak motywować seniorów do działania i aktywności, a także w jaki sposób pomagać seniorom w organizacji czasu wolnego.

Uczestnicy szkolenia otrzymają ciekawe inspiracje do codziennej pracy z osobą z zaburzeniem wzroku, słuchu lub ruchu, a nawet propozycje ćwiczeń aktywizujących osoby dotknięte procesem otępiennym. Spotkanie będzie też świetną okazją do wymiany doświadczeń. Dla uczestników przewidziano też zestawy ćwiczeń ruchowych do wykonania z każdym seniorem.

Szkolenie przeprowadzi Karolina Jurga – psycholog z doświadczeniem neuropsychologicznym, w trakcie szkolenia z psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

Zajęcia składają się z dwóch części, które odbędą się w dniach 16 i 23 września 2015 roku w godzinach 17.30–19.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, ul. W. Andersa 13.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, nr telefonu, adres mail i nazwę organizacji bądź instytucji prosimy wysłać na mail: info@malibracia.org.pl. Można zgłaszać się również pod tel. 22 635 13 64.