Fundacja ONE i Muzeum Woli, w ramach programu Patriotyzm jutra, zapraszają do niecodziennego projektu “Ja mam 20 lat, ty masz masz 20 lat”, który zakłada powstanie artystycznej publikacji o dawnej Warszawie.

Projekt “Ja mam 20 lat, ty masz masz 20 lat” to inicjatywa Fundacji ONE oraz Muzeum Woli, dzięki któremu możliwy będzie powrót do dawnej Warszawy. Projekt zakłada powstanie artystycznej publikacji (tzw. artbooka), w ramach jubileuszu 70-lecia odbudowy Warszawy.

Książka będzie efektem artystycznej współpracy sześciu fotografów i sześciu literatów, którzy zmierzą się ze wspomnieniami seniorów z czasów odbudowy stolicy. Głównym trzonem publikacji będą zatem opowieści oraz pamiątki najstarszych mieszkańców Warszawy.

Stąd też zespoły artystyczne składające się z fotografa i literata poszukują osób, które zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami z wojennego okresu Warszawy. Zainteresowanie autorów koncentrować się będzie na powojennym życiu codziennym, a ich bohaterami staną się przedstawiciele różnych zawodów – aktorzy, muzycy, biolodzy, projektanci, inżynierowie – ludzie którzy odbudowę stolicy obserwowali z rozmaitych perspektyw.

Wszystkie osoby chętne do podzielenia się swoimi wspomnieniami z tego okresu polecamy ankietę na Facebooku lub napisanie do Fundacji ONE na adres e-mail: fundacjaone@gmail.com