Pracownia Filmowa “Cotopaxi” zachęca do udziału w pokazie “Późne debiuty: Akademia” – wyjątkowych krótkometrażowych filmów autorstwa 50 seniorów z warszawskiego Śródmieścia, Targówka i Mokotowa.

„Późne debiuty” to autorski projekt warsztatów filmowych, których celem było aktywne wspieranie twórczości seniorek i seniorów mieszkających w Warszawie.

W projekcie udział wzięło 50 seniorów z warszawskiego Śródmieścia, Targówka i Mokotowa, którzy przez kilka miesięcy uczyli się filmowania techniką „wideo uczestniczącego”. Dzięki pomocy animatorów kultury, nauczyli się podstaw technicznych i poznali tajniki tworzenia filmu.

Filmy nakręcone w ramach projektu zostaną zaprezentowane podczas specjalnego pokazu w grudniu 2015 roku, na który Pracownia Filmowa “Cotopaxi” serdecznie zaprasza seniorów oraz wszystkich zainteresowanych wynikami pracy seniorów.

Zaprezentowane zostaną filmy poruszające różne aspekty życia współczesnych seniorów, w tym m.in.:
– losy włoskich muzyków będących wolontariuszami w hospicjum,
– historia dwóch przedstawicieli odmiennych pokoleń próbujących odnaleźć swoje miejsce w Polsce – kraju przodków,
– opowieść kilkorga bohaterów, którzy w dojrzałym wieku odkrywają, że łączą ich żydowskie korzenie.

Premierowy pokaz filmów w ramach projektu „Późne debiuty: Akademia” odbędzie się 18 grudnia 2015 roku (piątek) o godzinie 17.30. Kilka dni później, 22 grudnia 2015 roku (wtorek) o godzinie 17.30 zaprezentowany zostanie pokaz specjalny.

Pokazy odbędą się w Kinie Muranów, ul. Gen. Andersa 5 (sala niebieska) w Warszawie. Wstęp na spotkanie jest wolny.