Teatr Powszechny w Warszawie, w staraniach o organizację działań w ramach szerokiego dialogu społecznego, zachęca seniorów do udziału we wspólnym podwieczorku oraz w dyskusji.

Teatr Powszechny w Warszawie został niedawno wyróżniony certyfikatem Miejsce Przyjazne Seniorom. W swych staraniach dąży do jak najszerszego dialogu społecznego, a także zaspokojenia potrzeb warszawskich seniorów. W tym celu Teatr Powszechny zachęca seniorów do wspólnego podwieczorku połączonego z dyskusją na temat oczekiwań kulturalnych seniorów.

Podwieczorek planowany jest jako swobodne spotkanie, podczas którego – przy smacznym poczęstunku – uczestnicy porozmawiają o planach artystycznych na nowy sezon. Seniorzy rozmawiać będą głównie o działaniach skierowanych w ich stronę, a także tych bezpośrednio włączających ich do udziału (Dni Seniora w Teatrze Powszechnym, warsztaty oraz spektakl teatralny tworzony przez seniorów w Stole Powszechnym).

Organizatorzy chcą zaczerpnąć opinii seniorów, zapytać o ich potrzeby, pomysły i ocenę dotychczasowych działań. Podczas podwieczorku przewidziana jest rozmowa z koordynatorkami grupy Strefa Wolnosłowa oraz dyrekcją Teatru Powszechnego w Warszawie.

Podwieczorek zaplanowano na czwartek 7 stycznia 2016 roku na godzinę 16.00 w kawiarni Stół Powszechny (Teatr Powszechny w Warszawie, ul. Jana Zamoyskiego 20, obok wejścia głównego). Natomiast po podwieczorku o godzinie 18.00 rozpocznie się spektakl „Fantazy” w reż. Michała Zadary.

7 i 8 stycznia to Dni Seniora w Teatrze Powszechnym, a więc dla osób powyżej 60. roku życia bilety na spektakle w te dni („Fantazy” i „Dziewczyny do wzięcia”) w cenie 20 zł.