Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza seniorów na kolejne spotkanie z cyklu „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie wystawie „Muzeum” w cudzysłowie.

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza seniorów do udziału w kolejny spotkaniu cyklu. Tym razem seniorzy będą mogli obejrzeć wystawę “Muzeum” w cudzysłowie Marka Sobczyka.

Artysta próbuje odpowiedzieć na pytanie, jaką rolę pełni dziś muzeum, gdzie i w jaki sposób warto gromadzić artefakty, dzieła sztuki oraz inne przedmioty o wartości historycznej. Zastanawia się również nad tym, jak działa cała muzealna maszyneria, z przewodnikami, kuratorami i innymi zarządcami zajmującymi się zbiorami muzeum. Artysta bierze też w cudzysłów innych artystów i przygląda się ich pracom.

Spotkanie wokół wystawy odbędzie się 22 stycznia 2016 roku (piątek) o godzinie 12.15 w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Zbiórka w holu głównym. Spotkanie poprowadzą: Barbara Dąbrowska i Maria Kosińska.

Wstęp na spotkanie jest wolny, obowiązują zapisyinformacja@zacheta.art.pl lub tel (wt-nd w godz. 12-20)

Dzień wcześniej, w czwartek 21 stycznia, zwiedzający będą mieli okazję spotkać pana Sobczyka i zobaczyć go przy pracy, a także twórczo z nim popracować. W godzinach pracy galerii (12-20) będzie trwał “Dwuosobowy Kongres Twórców Kolaży” („Kongres Rysowników” w cudzysłowie) prowadzony przez Marka Sobczyka wraz z Jarosławem Modzelewskim. Może to być niełatwe, ale ciekawe doświadczenie i dobra, rozwijająca zabawa ze sztuką. Wstęp wolny. Sala warsztatowa (naprzeciwko informacji).

Cykl „Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy” Narodowej Galerii Sztuki Zachęta przygotowany jest specjalnie z myślą o osobach w wieku emerytalnym. Ma na celu przełamanie stereotypowego myślenia o sztuce współczesnej jako niezrozumiałej i trudnej w odbiorze. Seniorzy mają okazję do wzięcia udziału w dyskusji oraz do podzielenia się własnym zdaniem na temat sztuki współczesnej.