25 czerwca rusza kolejna Ogólnopolska Parada Seniorów! Dojrzali Wspaniali już trzeci raz wychodzą na ulice – w tym roku będzie ich około 10 tysięcy.

Seniorzy to dziś 8 milionów osób – już za kilka lat liczba ta wzrośnie do 10 milionów, a za dwie dekady niemal co trzeci obywatel naszego kraju będzie seniorem. Staniemy się wówczas najstarszym społeczeństwem w Unii Europejskiej. Zjawisku temu będzie towarzyszyć zmniejszanie się populacji Polski – w 2080 roku będzie nas mniej niż 30 milionów. Co z tego wszystkiego wynika? Jak mówi jeden z paradowych transparentów: Starość Przyszłością Narodu!

Parada Seniorow 2016 (18)

Paradę Seniorów po raz kolejny poprowadzi najstarsza polska DJ-ka, 77-letnia DJ Wika. Po Paradzie odbędzie się wielki Piknik Pokoleń na terenie Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Seniorzy wychodzą na ulicę, by zaprezentować potencjał społeczny osób starszych.

Udział w Paradzie i Pikniku jest bezpłatny, nie trzeba też zapowiadać swojego udziału. Wystarczy przyjść, zabrać rodzinę i znajomych i świętować wspólnie święto Dojrzałych i Wspaniałych!

Na Paradę zaproszeni zostają również młodsi i najmłodsi – wydarzenie ma charakter międzypokoleniowy.

Parada Dojrzałych Wspaniałych startuje 25 czerwca 2016 o godzinie 12.00 z Placu Konstytucji w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Piknik Pokoleń, który zaczyna się tego samego dnia o godzinie 13.00 na terenie parku CSW Zamek Ujazdowski.

Parada Seniorow 2016

W programie między innymi: dancing międzypokoleniowy z Dj Wiką, koncert SKALDÓW, spotkanie z reportażystą Mariuszem Szczygłem, dyskusja na temat mężczyzn po 60-tce z pisarką Sylwią Chutnik, lekcja stylu z Jolantą Kwaśniewską, warsztaty ruchowe z Ewą Chodakowską, warsztaty kulinarne z mistrzem kuchni Marco Ghim, warsztaty taneczne, joga, nordic walking i wiele innych, niezwykłych atrakcji!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia na stronie organizatora, a także na facebooku.