Retro Akademia zachęca seniorów do udziału w warsztatach, spotkaniach kulturalnych, wycieczkach oraz zajęciach artystycznych.

Retro Akademia, działająca w Domu Kultury Kard (przy ul. Gotarda 16 w Warszawie) zachęca seniorów do udziału w szeregu ciekawych spotkań i warsztatów z zakresu kultury i sztuki. W programie zajęć znajdują się m.in. warsztaty ceramiczne, zajęcia taneczne, nauka rysunku i malarstwa, warsztaty fotograficzne oraz zajęcia sportowe.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Na poszczególne spotkania obowiązują zapisy.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie, wypełnienie deklaracji oraz zapoznanie się z regulaminem Retro Akademii. Wniesienie opłaty za semestr wynosi 50 zł.

Wtorki:

Ceramika, godz. 10. 00 – 11. 30
Na zajęciach z ceramiki nauczymy Państwa, jak uwolnić wyobraźnię i ulepić z gliny proste rzeczy użytkowe: i oryginalne, bo wykonane tylko w jednym jedynym egzemplarzu rzeczy użytkowe: miski, kubki, talerze, patery czy dzbany. Mogą to być niebanalne prezenty dla najbliższych.
Prowadzi: Robert Rzeszutek

Retro Zumba, godz. 10. 00 – 11.00
Wspaniała zabawa z pożytkiem dla zdrowia, która da Państwu energię na cały tydzień. Na poprawienie formy nigdy nie jest za późno, zwłaszcza gdy słychać w latynoskie rytmy.
Prowadzi: Marta Pamięta

Malarstwo i rysunek, godz. 11.00 – 13.00
Nauka i odkrywanie technik malarskich i graficznych zupełnie od podstaw lub szlifowanie swoich umiejętności. Pastele, akwarele, węgiel, ołówek czy malarstwo olejne – te wszystkie techniki poznają Państwo dzięki kursowi w naszej Akademii.
Prowadzi: Anna  Sobol

Zespół Artystyczny Retro Akademii, godz. 13.00 – 14.00
Kto nie zapomniał młodzieńczych popisów artystycznych lub chciałby je zrealizować właśnie teraz,  tego zapraszamy na zajęcia wokalno-teatralne. W tym i przyszłym semestrze zespół będzie realizował przedstawienie oparte na niezapomnianej twórczości Jeremiego Przybory i  Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów.
Prowadzą:  Ewa Czubińska i Dominik Wendołowski

Środy:

Gimnastyka kręgosłupa, godz. 9.00 – 9. 50
Zajęcia wzmacniające mięśnie kręgosłupa i zwiększające ogólną wydolność organizmu po których, mamy nadzieję, poczują się Państwo o kilka lat młodziej.
Prowadzi: Anna Sadowska

Gimnastyka wzmacniająca i rozciągająca, godz. 10. 00 – 10.50
Zajęcia gimnastyczne doskonale poprawiające kondycje oraz wydolność układu krążenia, ale przede wszystkim poprawiające samopoczucie.
Prowadzi: Anna Sadowska

Retro Akademia Wiedzy, godz. 11. 00 – 13. 00
Cotygodniowe spotkania dla słuchaczy Akademii, na których poznają Państwo mniej znana historię Warszawy, obejrzą filmy z gwiazdami kina przedwojennego czy też wybiorą się na wspólna wyprawę. Wykłady, prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki – na poznawanie świata nigdy nie jest za późno.
Program koordynuje: Dominik Wendołowski

Warsztaty fotograficzne, godz. 13. 00 – 14. 30
Warsztaty pomogą nabyć i udoskonalić umiejętności robienia zdjęć oraz odkryć nowe możliwości w swoich aparatach. Poznają Państwo również możliwości fotografowania przy użyciu własnych w telefonów komórkowych.
Prowadzi: Zbigniew Darda

Szczegółowych informacji udziela koordynator Dominik Wendołowski (tel. 503 173 326, email: ra@dkkard.waw.pl.

Informacje dostępne są również na stronie Retro Akademii.