Stowarzyszenie mali bracia Ubogich oraz inicjatywa społeczna “Przystanek Alzheimer” zachęcają do udziału w obchodach Światowego Dnia Choroby Alzheimera.

21 września to bardzo ważna data dla wszystkich, którym los osób cierpiących na chorobę Alzheimera nie jest obojętny. Tego dnia w kalendarzu na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera.

Z tej właśnie okazji w przeddzień święta, w niedzielę 20 września 2015, inicjatywa społeczna “Przystanek Alzheimer” we współpracy z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia “mali bracia Ubogich” organizuje obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera na terenie osiedla Jazdów w Warszawie (obok Parku Ujazdowskiego, ul. Jazdów 8/2) między godziną 11.00 a 15.30.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o chorobie Alzheimera, jesteś opiekunem osoby zmagającej się z chorobą i szukasz porady lub wsparcia, a także w sposób pożyteczny i ciekawy pragniesz spędzić niedzielne popołudnie, przyjdź na obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera.

W programie wykłady specjalistów, terapia zajęciowa dla osób chorych, zajęcia ruchowe, animacja czasu wolnego oraz przykłady dobrych praktyk w opiece nad chorymi.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte.

Wszyscy są mile widziani, a zwłaszcza opiekunowie osób chorych na chorobę Alzheimera i rodziny wraz z chorymi.

Więcej informacji: 22 635 13 64 (biuro warszawskiego oddziału Stowarzyszenia “mali bracia Ubogich”).

 

PLAKATJazdow2015mbU