Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich” serdecznie zachęca do udziału w obchodach Światowego Dnia Choroby Alzheimera, który przypada 21 września i odbywa się w tym roku pod hasłem “Pamiętaj o mnie”.

21 września to ważna data dla tych, którym los osób cierpiących na chorobę Alzheimera nie jest obojętny. Tego dnia na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Choroby Alzheimera.

W tym roku chorobie Alzheimera został poświęcony cały miesiąc wrzesień i przebiega w roku 2016 pod hasłem “Pamiętaj o mnie”.

Celem organizatorów tego szczególnego dnia jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat choroby.  Zachęcają również do wspólnego jednoczenia się w walce przeciwko demencji, która dotyka na całym świecie coraz więcej osób. Wspólnie zastanawiamy się tego dnia nad tym, jak pomóc osobom dotkniętym chorobą Alzheimera.

Z tej właśnie okazji Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich”, wraz z inicjatywą społeczną Przystanek Alzheimer, zachęca do udziału we wspólnych obchodach Światowego Dnia Choroby Alzheimera.

Spotkanie odbędzie się 24 września w godzinach 11.00-16.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy gen. Władysława Andersa 13 w Warszawie.

Na spotkanie mogą przyjść wszyscy ci, którzy pragną uzyskać specjalistyczną wiedzę na temat aspektów dotyczących choroby Alzheimera: seniorzy, rodzina, opiekunowie oraz przyjaciele osób zmagających się z demencją.

Spotkanie ma charakter otwarty.

plakatmbudzien-otwarty09-08-2016rgb