Może w tym roku warto podarować komuś w prezencie gwiazdkowym własną opowieść? Stowarzyszenie „Koncentrat” na bezpłatnych warsztatach zachęca do spisywania wspomnień, rodzinnych opowieści i porządkowania domowych archiwów.

Rozpoczyna się czwarta edycja bezpłatnych warsztatów pisarskich dla osób powyżej 60. roku życia organizowanych w ramach projektu „PISZEMY+”. W tym roku wezmą w nich udział seniorzy z Warszawy, Łodzi, Poznania i Olsztyna. Serwis CafeSenior.pl kolejny raz patronuje tej inicjatywie.

Warsztaty są organizowane z myślą o osobach, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Odnajdą się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i ci, którzy od dawna piszą do szuflady albo dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. Dla wszystkich będzie to też po prostu dobra sposobność, by potrenować swoją sprawność językową, wyobraźnię i przyjemnie spędzić czas. Każdy uczestnik cyklu spotkań otrzyma też w prezencie wybraną nowość książkową.

 

koncentrat_1

 

Pod okiem profesjonalnych wykładowców, przy kawie i cieście, będzie można popracować nad krótkimi tekstami, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień. Inspiracją do snucia własnych opowieści staną się m.in. fotografie z rodzinnych albumów, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, dzienniki i pamiętniki.

Zajęcia odbywają się w czasie przedświątecznym – warto skorzystać z okazji i w tym roku podarować w prezencie komuś bliskiemu coś naprawdę wyjątkowego, a więc napisaną specjalnie dla niego opowieść. Jeśli ktoś będzie miał właśnie taki pomysł, prowadzący warsztaty pomogą go zrealizować.

 

wwa1_6

 

Tegoroczne warsztaty to cykl trzech spotkań, po których będzie można korzystać z indywidualnych konsultacji. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają książki, materiały szkoleniowe, dyplomy i zostaną zaproszeni na spotkania integracyjne, podsumowujące projekt. Warsztaty odbywają się w 4 miastach – Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Olsztynie. Są całkowicie bezpłatne.

Jak się zapisać na zajęcia? Na stronie www.piszemyplus.pl w zakładce „warsztaty” umieszczona jest już większość informacji – terminy, miejsca spotkań i kontakt do osób prowadzących zapisy. Więcej informacji można też uzyskać kontaktując się ze Stowarzyszeniem „Koncentrat” mailowo: warsztaty.pisarskie@gmail.com lub telefonicznie: 691 937 428.

 

piszemy-na-fb

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „PISZEMY+ po raz czwarty” – podczas trzech poprzednich edycji w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 1,5 tys. seniorów z całej Polski. Serwis CafeSenior.pl od samego początku patronuje tej inicjatywie.
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, a współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej informacji o inicjatywie oraz porady dla osób, które chcą zabrać się za spisywanie wspomnień i rodzinnych opowieści, można znaleźć na stronie: www.piszemyplus.pl.