9 listopada odbędzie się pierwszy pokaz nowego cyklu: „W Dobrym Gronie – Muranów Dla Seniorów”. Zobacz program.

Pokazy dla seniorów odbywać się będą w każdą drugą środę miesiąca o godz. 11:00. W ramach cyklu oprócz najlepszych filmów ostatnich lat przewidziane są spotkania z ciekawymi gośćmi.

Jako pierwsza kino Muranów odwiedzi Wirginia Szmyt (ur. 1938), działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów, znana jako DJ Wika, najstarsza didżejka w Polsce i prawdopodobnie na świecie. Jej międzypokoleniowe potańcówki są uwielbiane przez młodych i starych. Łamie stereotypy dotyczące wizerunku polskiego seniora.

Spotkanie z DJ Wiką poprowadzi dziennikarka radiowa Weronika Wawrzkowicz.
Bilety dla seniorów powyżej 60 roku życia w cenie – 5 zł.
Do zobaczenia w „W Dobrym Gronie”.

Telefoniczna rezerwacja biletów:  (22) 635 25 29, (22) 635 30 78

Program cyklu: „W Dobrym Gronie – Muranów Dla Seniorów”
9 listopada 2016, godz. 11:00
MŁODOŚĆ
reż. Paolo Sorrentino // Włochy, Szwajcaria 2015
Wybitny kompozytor  otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla innej. Słynny reżyser szuka idealnego zakończenia dla swojego filmu. Wielka gwiazda  zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

14 grudnia 2016, godz. 11:00
WIELKI LIBERACE
reż. Steven Soderbergh // USA 2013
Prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace – bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedzieli o nim fani.

11 stycznia 2017, godz. 11:00
ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE?
reż. Philippe de Chauveron // Francja 2014
Cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.