Już w najbliższą sobotę 20 czerwca 2015 roku na ulice stolicy wyjdzie II Ogólnopolska Parada Seniorów, której towarzyszyć będzie Wielki Piknik Pokoleń.

Fundacja ZACZYN, główny organizator imprezy, zaprasza seniorów z całej Polski do wzięcia udziału w największej organizowanej tego typu imprezie – Paradzie Seniorów. Barwny pochód seniorów przejdzie ulicami Warszawy, by następnie wziąć udział w wielopokoleniowym pikniku, wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

Celem II Ogólnopolskiej Parady Seniorów jest pokazanie, że seniorzy nie są biernymi członkami społeczeństwa. Pragną w ten sposób pokazać swoją aktywność, zainteresowania oraz radość życia. Tego typu wydarzenia wskazują również na ogromny potencjał twórczy polskich seniorów. Wygłoszone zostaną również główne postulaty osób po 60. roku życia, które pragną obalić stereotyp biernego i bezbarwnego seniora.

Parada Seniorów odbędzie się 20 czerwca i rozpocznie wyjściem na główne ulice Warszawy o godzinie 12.00 z Placu Konstytucji. Pochód przejdzie ulicą Piękną i Alejami Ujazdowskimi. Następnie seniorzy skierują się w stronę Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Przemarsz potrwa około 45 minut w niezbyt szybkim tempie.

O godzinie 13.00 na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski rozpocznie się Piknik Pokoleń, który potrwa do godziny 19.00. Na miejscu znajdą się przygotowane stoły, ławki, hamaki. Każdy senior będzie mógł skorzystać ze wybranej przez siebie przestrzeni – Strefy Warsztatów z wieloma atrakcjami, Strefy Poczęstunku oraz Strefy Zdrowia SYNEXUS. Zaplanowano również liczne koncerty – wystąpią m.in.: DJ Wika, Teściowa Śpiewa, The Postman czy Maja Koman.

Więcej informacji na stronie organizatora.