20 lutego o godz. 12:15 w Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie odbędzie się spotkanie w ramach cyklu “Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”. Pretekstem do rozmowy będzie wystawa malarstwa Przemysława Mateckiego “Szorstko”. Wstęp bezpłatny.

Przemysław Matecki (ur. w roku 1976) czerpie inspirację ze współczesnej kultury i tworzy alternatywę rzeczywistości. Jego twórczość kryje zarówno oswojoną zwyczajność, jak i utopijne marzenie o opisaniu świata. Wystawa w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki pozwala na zapoznanie z jej niewielkim wycinkiem. Daje jednak szansę na zapoznanie się z jego sposobem kreacji i postrzegania otoczenia. Przedstawione na niej prace są wykonane z wykorzystaniem różnych technik.

Podczas piątkowego spotkania dla seniorów o wystawie opowiedzą, a także będą moderować całą dyskusję panie Barbara Dąbrowska i Maria Kosińska. Udział w nim jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem informacja@zacheta.art.pl oraz telefonicznie – pod numerem 22 556 96 51.

Termin spotkania: Piątek, 20 lutego 2015, godz. 12:15
Miejsce: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
Adres: Warszawa, pl. Małachowskiego 3 (wejście południowe)