Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zachęca do udziału w kolejnym Dniu Seniora. Październikowe spotkanie poświęcone zostanie oprowadzeniu kuratorskiemu po wystawie “Przestrajanie. Leszek Knaflewski i audiosfera”.

Muzeum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie organizuje cykliczne spotkania dla seniorów powyżej 60. roku życia. Mają one na celu przybliżenie najstarszym mieszkańcom miasta zasobów muzeum oraz zapoznanie z najważniejszymi kolekcjami.

Najbliższy Dzień Seniora poświęcony zostanie wystawie “Przestrajanie. Leszek Knaflewski i audiosfera”.

Wystawa jest symbolicznym spotkaniem Leszka Knaflewskiego z artystami, którzy mieli szansę współdziałać z nim w czasie swoich studiów w prowadzonej przez niego Pracowni Audiosfery. Knaflewski był nie tylko charyzmatyczną osobowością, ale również pedagogiem, który zainicjował eksperymentalny program pracy z materią dźwięku w sztukach wizualnych i rozwinął oryginalną, opartą na intuicji metodę współpracy ze studentami i studentkami.

Knaflewski sięga po technikę rebusu – łączy słowa, obrazy i dźwięki tak, aby zmieniać ich znaczenie: zestraja różnorodne elementy, by przestrajać ich sens. Na wystawie w Zamku Ujazdowskim prace Knaflewskiego zostają przestrojone przez zestawienie z dziełami współpracujących z nim niegdyś artystów. O wystawie opowie jej kurator, Jarosław Lubiak.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 października 2015 roku (środa) o godzinie 12.00 w CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 w Warszawie. Zbiórka w holu głównym.

Wstęp na spotkanie jest wolny.