Klubokawiarnia Chłodna 25 przypomina o Dancingu Zdrowotnym – cyklu darmowych zajęć przeznaczonych dla aktywnych seniorów.

Klubokawiarnia Chłodna 25, niezależna instytucja kultury na Woli działająca w ramach dzielnicowego programu „Lokal na Kulturę”, zachęca do udziału w Dancingu Zdrowotnym, czyli cyklu bezpłatnych zajęć przeznaczonych dla aktywnych i chcących się nieco poruszać seniorów.

Jak przekonują organizatorzy wydarzenia: Rekreacja przez taniec to nowa propozycja zajęć rekreacyjnych dla seniorów i osób spędzających całe dnie przy biurku. Poprzez tańce użytkowe chcemy zachęcić do aktywności fizycznej oraz pomóc w integracji i relacjach międzyludzkich. Jest to praktyczne zapoznanie uczestników zajęć z kanonem prawidłowej techniki gimnastyki i z podstawowymi ćwiczeniami rozgrzewającymi, podczas których podnosi się stężenie większości hormonów we krwi, zwiększa procentowe wykorzystanie węglowodanów jak i poprawia wentylację płuc. Poprawia się ukrwienie mózgu oraz harmonizują się czynności wegetatywne i motoryczne układu nerwowego. Dzięki uelastycznieniu ścięgien i wiązadeł poprzez profesjonalną rozgrzewkę i taniec zwiększa się zakres ruchowości poszczególnych stawów.

Terminy najbliższych zajęć:

  • 7 czerwca, godzina 18.30
  • 20 czerwca, godzina 18.30
  • 5 lipca, godzina 18.30

Wszystkie spotkania odbędą się w Klubie Chłodna 25, ul. Chłodna 25 w Warszawie.

Wstęp wolny.