Kończy się kalendarzowe lato, pogoda coraz bardziej daje się we znaki. Warszawiacy z grupy ryzyka, czyli po 65. roku życia, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, jakie funduje im miasto.

W ramach programu zapobiegania zachorowaniom na grypę i przeziębienie oraz profilaktyki powikłań pogrypowych, takich jak zapalenie płuc i oskrzeli, zapalenie ucha czy zaburzenia pracy serca, na które szczególnie są narażone osoby starsze, seniorzy z Warszawy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień w 166 przychodniach stolicy.

– Wiemy, jak ważna jest profilaktyka, zwłaszcza wśród ludzi starszych, dlatego promujemy wśród seniorów bezpłatne szczepienia jako niekłopotliwy i łatwy sposób na uniknięcie, być może, ciężkich zachorowań – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Dofinansowanie programu szczepień przeciwko grypie z budżetu miasta to ponad 2,5 mln zł. Ratusz szacuje, że w tym roku z bezpłatnych szczepień skorzysta 75,5 tys. seniorów, którzy mogą przyjść na zabieg do 166 przychodni na terenie Warszawy. Szczepienia potrwają do 6 grudnia 2013 r.

Sprawdź, czy i w Twoim mieście są profilaktyczne programy szczepień skierowane do seniorów!