Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich” serdecznie zaprasza opiekunów nieformalnych, czyli opiekujących się chorym bliskim w domu, na bezpłatny warsztat.

Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich” zachęca do udziału w spotkaniu przeznaczonym dla opiekunów osób starszych oraz zajmujących się seniorami z chorobami otępiennymi.

Bezpłatne warsztaty poprowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w opiece długoterminowej i rehabilitacji seniorów.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, które zapewniają opiekę domową niesamodzielnym czy przewlekle chorym bliskim w podeszłym wieku. W szczególności jest to spotkanie dla “początkujących” opiekunów, którzy będą mogli doskonalić nowe umiejętności.

Warsztaty podzielone zostaną na dwie części: moduł opiekuńczo-pielęgniarski, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak karmić oraz żywić osoby w podeszłym wieku, jak przeprowadzać czynności pielęgnacyjne oraz unikać skutków długotrwałego znieruchomienia, oraz moduł rehabilitacyjny, polegający na ćwiczeniu prawidłowych pozycji ułożeniowych oraz amortyzowaniu seniora.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 listopada 2016 roku w Ośrodku MEDI-system KONSTANCJA, przy ul. Lipowej 1 w Bielawie (Konstancin-Jeziorna).

Do ośrodka można dojechać komunikacją miejską, autobusami nr 700, 710 i 724 (przystanek KLARYSEW)

By zapisać się na warsztat, wystarczy wysłać e-mail na adres warsztaty.konstancja@medisystem.pl lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta MEDI-system: 22 266 88 41