Miłośnicy słodkości będą zachwyceni! W najbliższy piątek koło południa w Galerii Zachęta w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”. Tym razem seniorzy odwiedzą wystawę “Adoracja słodyczy”.

Wystawa “Adoracja słodyczy” inspirowana jest twórczością zmarłej w 2006 roku artystki Krystiany Robb-Narbutt. W jej sztuce zaobserwować można czułość dla rzeczy przemijalnych, zamiłowanie do wykorzystywania przedmiotów banalnych, łatwo poddających się zniszczeniu. Tworzy to obraz pozornie sielski, ale zarazem często przewrotny, a nawet bolesny. Na wystawie pojawiają się różne słodkości, rysunki, rzeźby czy kolaże.

Bliżej tę wystawę i jej wymowę będzie można poznać w piątek, 16 stycznia o godz. 12:15, podczas spotkania z cyklu “Patrzeć/Zobaczyć. Sztuka współczesna i seniorzy”. Po wystawie oprowadzać będą Panie Barbara Dąbrowska i Maria Kosińska.

We wtorek zaś, 20 stycznia, o godz. 12:15 odbędzie się spotkanie z panią Alicją Korpysz na wystawie “Gregor Schneider. Unsubscribe”, która przedstawia twórczość cenionego niemieckiego artysty.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy:

  • email: informacja@zacheta.art.pl
  • telefon: 22 556 96 51 (wtorek – niedziela; godz. 12-20)

Fotografia: Adoracja słodyczy, widok ekspozycji, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, 2014, autor: Marek Krzyżanek