Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zachęca seniorów oraz opiekunów do udziału w kolejnym, 42. spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zachęca seniorów na kolejne, 42. już spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone omówieniu autorskiej metody pracy z chorymi – metodzie Teepy Snow i jej recepcji demencji.

Teepa Snow jest terapeutką zajęciową i ekspertem ds. demencji w Stanach Zjednoczonych, założycielką i twórczynią programu edukacyjnego Positive Approach to Care TM – PAC TM (Pozytywne Podejście do Opieki).

Teepa Snow może pochwalić się 34-letnim doświadczeniem w geriatrii i opiece nad osobami demencyjnymi. Swą wiedzę zawarła w metodzie o nazwie Teepa Snow, która cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem na całym świecie.

Metoda Teepa Snow polega na stosowaniu praktycznych umiejętności, dzięki którym możliwe jest wniknięcie w świat chorych na demencję i lepsze ich zrozumienie. To próba poznania z pozoru niezrozumiałych dla nas komunikatów, wysyłanych przez osoby dotknięte demencją, które w rzeczywistości są w pełni uzasadnione i logiczne.

Uczestnicy spotkania poznają sposób na komunikowanie się z osobami z demencją, a podejście do opieki nabierze nowego wymiaru. Dowiedzą się również, czym jest pozytywne podejście do opieki oraz jak działa technika HUHTM (Hand-under-HandTM). Możliwe będzie zorientowanie się w tym, co widzi osoba chora na demencję i jak komunikuje się ze światem.

Szkolenie poprowadzi Marlena Meyer, jedyna w Polsce licencjonowana terapeutka metody Teepy Snow.

Spotkanie odbędzie się 30 czerwca (czwartek) o godzinie 17.30  w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ul. W.Andersa 13 na Muranowie.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552.

Spotkanie jest bezpłatne.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.