Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich” zachęca seniorów oraz opiekunów do udziału w kolejnym, 40. już spotkaniu z cyklu “Przystanek Alzheimer”. Poświęcone zostanie depresji w chorobie Alzheimera.

Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich” zachęca seniorów na spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone depresji, mogącej towarzyszyć osobom chorym na chorobę Alzheimera w każdym stadium choroby.

Jak wskazują członkowie Stowarzyszenia: Depresja jest jednostką chorobową o bardzo złożonym podłożu. Dla opiekuna wykrycie symptomów depresji, odróżnienie jej od choroby Alzheimera bywa bardzo trudne. Jeszcze trudniejsze praktyczne radzenie sobie z tą chorobą i chorym, który został nią dotknięty. W przypadku choroby Alzheimera depresja w różnym przebiegu poprzedza nierzadko chorobę Alzheimera i/lub z chorobą Alzheimera współwystępuje. We wstępnej fazie przechodzą przez nią niemalże wszystkie osoby.

Spotkanie w ramach 40. spotkania „Przystanku Alzheimer” ma na celu zapoznanie uczestników w jak najszerszym zakresie z zagadnieniem depresji zogniskowanej na osobie chorującej na chorobę Alzheimera i inne zespoły otępienne.

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadania wielu ważnych pytań, dotyczących: sfery emocjonalnej osób chorych, sposobu, w jaki rozróżnić depresję od chorób otępiennych, co zrobić w przypadku jej współwystępowania z otępieniem, roli opiekuna w łagodzeniu objawów depresji.

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2016 roku (czwartek) o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ulicy W. Andersa 13.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552.

Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.