Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zachęca do udziału w 36. spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, który poświęcony zostanie najnowszym badaniom nad chorobą Alzheimera.

Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich” zaprasza do udziału w 36. spotkaniu z cyklu “Przystanek Alzheimer”. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie temu, jak poskromić chorobę Alzheimera.

Te pytania wciąż nurtują lekarzy na całym świecie: jak poskromić chorobę Alzheimera? Na czym polega jej mechanizm? Czy można ją skutecznie leczyć? O tym, w którym kierunku podążąją badania nad chorobą i jak wygląda to w Polsce, seniorzy dowiedzą się na spotkaniu.

Wykład poprowadzi prof. dr hab. Urszula Wojda z Pracowni Badań Przedklinicznych o Podwyższonym Standardzie, czyli najnowszego laboratorium Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego w Warszawie,

36. spotkanie z cyklu “Przystanek Alzheimer” odbędzie się 3 września 2015 roku o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej nr 1 na pierwszym piętrze Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, ul. Pasteura 3 w Warszawie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: przystanekalzheimer@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 600 600 186. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, adres e-mail i telefon.

Po wykładzie prof. dr hab. Urszuli Wojdy, który potrwa około godziny, 15 osób, które zgłoszą się jako pierwsze, będzie mogło wziąć udział w wizycie studyjnej w Pracowni Badań Przedklinicznych o Podwyższonym Standardzie Instytutu Nenckiego i na własne oczy przekonać się, jak wyglądają badania, jakim sprzętem dysponuje i zadać wiele dodatkowych pytań.