24-27 czerwca 2013 r., już po raz ósmy w Poznaniu, odbędzie się Spartakiada Seniorów. Organizują ją Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Spartakiada Seniorów to czterodniowy turniej sportowy, w którym seniorzy mogą współzawodniczyć w 6 dyscyplinach: bowlingu, pływaniu, tenisie stołowym, warcabach, szachach oraz lekkiej atletyce. Udział w zawodach jest bezpłatny. Do udziału w spartakiadzie mogą się zgłaszać osoby zameldowane w Poznaniu, które do dnia rozpoczęcia imprezy ukończyły 55. rok życia. W tym roku organizatorzy nie wymagają od uczestników legitymacji emeryta/rencisty!

Po zapoznaniu się z regulaminem imprezy, zgłoszenia do udziału można dokonać na specjalnym formularzu. Za udział w zawodach każdy zawodnik otrzyma medal uczestnictwa, natomiast zwycięzcy poszczególnych konkurencji dostaną dyplomy oraz puchary. W ostatnim dniu rywalizacji w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym odbędzie się piknik, uroczyście zamykający spartakiadę, któremu towarzyszyć będzie zabawa przy muzyce oraz konkursy.

Ostateczny termin składania zgłoszeń upływa w czwartek 20 czerwca 2013 roku. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Poniżej znajdują się linki do dokumentów:

regulamin

zgłoszenie (do pobrania ze strony lub osobiście w POSiR i CentrumIS)

Zgłoszenia można składać osobiście w niżej wymienionych siedzibach lub listownie z dopiskiem „Spartakiada Seniorów”:

• w POSiR, ul. Chwiałkowskiego 34 (pokój numer 5)

• w Młodzieżowym Ośrodku Sportu, ul. Gdańska 1, tel. 61 877 34 11

Pełna galeria dotychczasowych spartakiad dla seniorów znajduje się na stronach www.posir.poznan.pl.

Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem tel. 61 835 79 23.