Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań międzypokoleniowych poświęconych społecznym aspektom kultury wizualnej. Cykl odbędzie się w dniach 6-10 maja w Poznaniu.

W ramach Tygodnia Wizualnego popularyzowana będzie wiedza na temat kultury wizualnej w ramach serii bezpłatnych warsztatów, prelekcji i spotkań skierowanych do młodzieży oraz osób starszych, a także podczas dwudniowej konferencji naukowej.

Z wszystkimi wydarzeniami organizatorzy wychodzą poza mury akademickie – warsztaty i spotkania odbędą się w klubach, kawiarniach, centrach handlowych i galeriach sztuki, a nawet na ulicach Poznania. Mamy nadzieję, że wspólne zainteresowania oraz chęć zgłębiania wiedzy zbliżą do siebie różne pokolenia, a zagadnienia wizualności okażą się znakomitym pretekstem do wymiany doświadczeń i dialogu międzypokoleniowego.

Organizatorzy zadbali o różnorodność tematów, począwszy od omówienia obrazów reklamowych, poprzez fotografię, analizę ekspozycji muzealnych, warsztaty designerskie, a na sztuce w przestrzeni miejskiej kończąc. Tydzień Wizualny zakończy interdyscyplinarna konferencja pt. „Techno-widzenie. Media i technologie wizualne w społeczeństwie ponowoczesnym”.

Szczegółowy program konferencji i opisy warsztatów znajdziesz TUTAJ.

Zapisy dla osób 50+:

Centrum Inicjatyw Senioralnych, tel. 61 842 35 09 lub osobiście w siedzibie przy ul. Mickiewicza 9a (pon.-pt. 8.00-16.00).

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Socjologii oraz Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, Pracownia Antropologii Audiowizualnej, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych.