“PISZEMY + po raz trzeci” to projekt dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Jeśli mieszkasz w Toruniu, lubisz pisać i chcesz się nauczyć czegoś nowego, zapisz się na bezpłatne warsztaty pisarskie.

“PISZEMY + po raz trzeci” to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT oraz Klub Melisa i Jazz. W tym roku tematyką warsztatów pisarskich są listy. Uczestnicy będą mogli nauczyć się, jak w kreatywny sposób spisywać swoje wspomnienia i rodzinne historie.

Warsztaty będą prowadzone w grupach 15-20 osobowych i będą trwać 4 godziny (w tym przerwa i czas na konsultacje indywidualne dla chętnych). Każde zajęcia poprowadzi zespół dwóch trenerów twórczego pisania. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma również w prezencie „Książkę o pisaniu” oraz dyplom poświadczający udział w warsztatach. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie literackim.

Warsztaty twórczego pisania są przeznaczone dla osób, które skończyły 60 lat i chcą:

  • zdobywać nowe umiejętności, rozwijać się i czerpać z tego przyjemność
  • pisać – dla siebie i dla innych, ale potrzebują inspiracji i motywacji
  • rozprawić się z wewnętrznym krytykiem, który nie pozwala im próbować nowych rzeczy
  • dowiedzieć się, jak wykorzystywać elementy autobiograficzne i domowe archiwa w konstruowaniu swojej opowieści
  • poznać i przećwiczyć różne techniki pisarskie
  • w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z profesjonalistami

Warsztaty pisarstwa odbędą się w poniedziałek 9 listopada 2015 roku o godzinie 11.00 w Klubie Melisa i Jazz na ul. Mostowej 10 w Toruniu.

UWAGA: liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 667 430 669.