Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zachęca do udziału w spotkaniach z cyklu „Dzień na plus” – bezpłatnych wykładach dla seniorów poświęconych zbiorom muzeum.

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu organizuje cykliczne spotkania dla seniorów „Dzień na plus”, podczas których najstarsi mieszkańcy miasta mogą obejrzeć najciekawsze zbiory muzeum oraz wziąć udział w interesujących wykładach.

14 czerwca o godzinie 12.00 zachęcamy do udziału w spacerze wystawach: “Czyste wody”, “Duda Gracz 75” oraz wystawach towarzyszących 7 Festiwalowi Plakatu i Typografii PLASTER. 

“Czyste wody” to wystawa składająca się z prac artystów pochodzących z Turcji. Jest pierwszą tego rodzaju prezentacją w Polsce. Twórcy części dzieł mieszkają i pracują w Europie, co sprawia, że wielopoziomowe tożsamości są nieodłączną cechą tej wystawy.

“Duda Gracz 75” jest ekspozycją organizowaną z okazji 75. rocznicy urodzin nieżyjącego już artysty. Wystawa obejmuje ponad 250 dzieł – w tym wczesne prace z okresu studiów oraz rzadziej prezentowane prace graficzne. Zaprezentowane zostaną zarówno prace malarskie, jak i grafiki oraz szkice artysty.

Po wystawach oprowadzi Paulina Kuhn i Mateusz Kozieradzki. Wstęp bezpłatny, bez zapisów. Zbiórka przy recepcji.

15 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się znane Państwu spotkanie “Rozmowy o kinie”. Zaprezentowany zostanie filmu “45 lat” (reż. Andrew Haigh). Natomiast o godzinie 14.00 rozpocznie się wykład Dariusza Brzostka – dra hab., teoretyka literatury, kulturoznawcy, adiunkta w Katedrze Kulturoznawstwa UMK. Seans płatny: 10 zł.

21 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się z kolei ostatnie w tym semestrze spotkanie “Spójrz! Miejsce”, poświęcone podsumowaniu spostrzeżeń i zatrzymanych w kadrze miejsc. Te, które przywołają najwięcej uśmiechów i pozytywnej energii, zostaną utrwalone w postaci pocztówek. Spotkanie poprowadzi Dorota Sobolewska i Dominika Lewandowicz Wstęp bezpłatny, bez zapisów.

Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie Muzeum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, ul. Wały gen. Sikorskiego 13 w Toruniu.