Centrum Sztuki Współczesnej zachęca seniorów do udziału w  spotkaniach muzealnych organizowanych w ramach cyklu “Dzień na plus”.

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu organizuje cykliczne spotkania dla seniorów “Dzień na plus”, podczas których najstarsi mieszkańcy miasta mogą obejrzeć najciekawsze zbiory muzeum oraz wziąć udział w interesujących wykładach.

W lutym odbędą się trzy spotkania. Pierwsze z nich zaplanowano na 10 lutego (środa), kiedy to odbędzie się spacer po wystawie „Układ otwarty”. Prowadzenie: Natalia Cieślak. Wstęp bezpłatny; bez zapisów. Zbiórka przy recepcji o godzinie 12.00.

Drugie spotkanie odbędzie się w środę 17 lutego. Seniorzy o godzinie 12.00 zaproszeni zostaną na seans  filmu “Barany. Islandzka opowieść”, w reżyserii Grímur Hákonarson (Islandia 2016, 90′).

Po seansie o godzinie 13.30 odbędzie się natomiast wykład, który poprowadzi Dariusz Brzostek, dr hab., teoretyk literatury, kulturoznawca, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa UMK. Bilet wstępu na seans: 10 zł, wstęp na wykład bezpłatny.

Spotkanie wchodzi w cykl zajęć poświęconych rozmowom o kinie. Podczas wykładów seniorzy poznają korelacje szeroko pojętej kultury i jej najnowszych zjawisk z językiem filmu.

23 lutego (wtorek) o godzinie 12.00 odbędzie się ostatnie lutowe spotkania zatytułowane “Spójrz ! Miejsce”. Przestrzeń miasta to nie tylko architektura, zieleń, komunikacja. Ciekawi również to, co między budynkami: instalacje, obiekty, plakaty, murale, vlepki, które tworzą z nią integralną całość. Podczas spotkania uczestnicy poznają prace artystów działających w przestrzeni miejskiej, poddadzą dyskusji wiele, zarówno szeroko znanych, jak i lokalnych instalacji miejskich. Prowadzenie: Dorota Sobolewska. Wstęp bezpłatny; bez zapisów.