I Targi Senioralne OPOLE SENIOR EXPO odbędą się 29 listopada 2016 r. Grupa osób 55+ staje się coraz bardziej atrakcyjna, nie tylko z punktu widzenia potencjału ekonomicznego, jak i społecznego.

Druga edycja Targów Opole Senior Expo po niebywałym sukcesie pierwszej edycji jest odpowiedzią na potrzeby starszych mieszkańców województwa opolskiego, poszukujących usług i produktów dedykowanych seniorom. Wydłużający się czas aktywności zawodowej, świadoma aktywność fizyczna i intelektualna, konsekwencje uczenia się przez całe życie, wzrost długości życia – wszystko to plasuje tę grupę w czołówce potencjalnych konsumentów na rynku produktów i usług.

Z kolei dla sektora prywatnego segment 55+ staje się coraz bardziej atrakcyjny nie tylko z punktu widzenia potencjału ekonomicznego tej grupy nabywczej, ale również z racji czynników demograficznych, które systematycznie powiększają tę grupę konsumentów. Przedsiębiorstwa coraz częściej uwzględniają w strategiach marketingowych i sprzedażowych dojrzałych klientów. Targi umożliwią bezpośredni kontakt między zainteresowanymi nabywcami i oferentami poprzez prezentację produktów i usług dedykowanych seniorom.

Uczestnikami targów będą:

  • seniorzy i seniorki, czynni i nieczynni zawodowo, szukających nowych rozwiązań poprawiających komfort życia, zainteresowani rozwojem osobistym i efektywnym spędzaniem czasu;
  • rodziny osób w wieku senioralnym; profesjonalni i nielicencjonowani opiekunowie;
  • przedstawiciele biznesu: producenci i dystrybutorzy sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego, sektora finansowego, deweloperzy, właściciele i zarządzający domów opieki.