Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie zachęca do udziału w spotkaniu z byłym rybakiem dalekomorskim, podróżnikiem, żeglarzem oraz legendą prasowej fotografii morskiej – Markiem Czasnojćem.

Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej “Pomorze Zachodnie” i CKE Stara Rzeźnia zapraszają na spotkanie z byłym rybakiem dalekomorskim, podróżnikiem, żeglarzem i legendą prasowej fotografii morskiej – Markiem Czasnojćem. Odbędzie się ono w ramach cyklu “Zawsze we wtorek”.

Marek Czasnojć to artysta fotografik, dziennikarz i marynista, współpracujący z wieloma polskimi gazetami i periodykami, autor  niezwykłych albumów fotograficznych.

Marynista opowie o swojej zajmującej pracy, zmieniających się realiach rynku prasowej fotografii, a także dawnych i współczesnych narzędziach, jakimi posługują się profesjonalni fotograficy.

Na spotkanie zaproszeni zostają amatorzy fotografii, miłośnicy literatury marynistycznej, podróżniczej oraz fotoreportażu, a także wszyscy, którzy pragną poznać bohatera spotkania.

Spotkanie odbędzie się 5 stycznia 2016 roku o godzinie 18.00 w Sali Iluzjon Starej Rzeźni, ul. Tadeusza Wendy 14 w Szczecinie. Spotkanie poprowadzą Anna Kolmer i Helena Kwiatkowska.

Wstęp na spotkanie jest wolny.